A cincea editie a Concursului International de Pledoarii pe Probleme de Transport Aerian

Ne face o deosebita placere sa va invitam la cea de-a cincea editie a Concursului International de Pledoarii pe Probleme de Transport Aerian ce va avea loc in perioada 28-30 martie 2014.
Concursul este organizat in parteneriat de Team Aviation Solution, The International Institute of Air and Space Law, Leiden University, Sarin Foundation si Universitatea Nicolae Titulescu.
Evenimentul este de asemenea organizat sub egida Ministerului Transporturilor si sustinut de principalele institutii de aviatie civila din Romania.
Universitatea Nicolae Titulescu participa cu o echipa la acest concurs, in premiera internationala. Nicio echipa din Romania nu a mai participat pana in prezent la un concurs de drept aerian.
Deschiderea oficiala a concursului are loc in data de 28.03.2014, ora 9:00, la Universitatea Nicolae Titulescu. Prima sesiune de pledoarii a echipei Titulescu are loc in aceeasi zi, incepand cu ora 10:30.
Finala va avea loc duminica, 30.03.2014, ora 10:00, la Sala de Spectacole, Cercul Militar National.

Va asteptam cu mare bucurie sa fiti alaturi de noi la acest eveniment.
Sorana Pop