Școala de vară L’Europe en tant que communauté de droit : Migrations et droits de l’homme

Suntem fericiți să anunțăm parteneriatul pe care l-a incheiat Universitatea “Nicolae Titulescu” împreună cu organizația Centre International de Formation Européenne pentru a organiza, în perioada 30 iulie – 6 august 2017, secvența din București a programului de vară Romania-Bulgaria. Programul va avea ca tema L’Europe en tant que communauté de droit : Migrations et droits de l’homme.

Programul va include trei secvențe care se vor desfășura la București, Slobozia și Silistra (Bulgaria). Va fi un program minunat și, în plus, există posibilitatea să obtineți și credite ECTS. Pentru mai multe detalii, accesati linkul http://www.cife.eu/fr/4/universite-d-ete-de-roumanie-bulgarie_21-1.

Pentru studenții universității noastre, mai avem o veste bună: avem trei locuri gratuite în cadrul programului. Astfel că, dacă vă descurcați în limba franceză și sunteți interesați să participați, nu ezitați să îi scrieți coordonatorului din partea universității, doamnei Laura Spătaru-Negură, la adresa de e-mail negura_laura@yahoo.com.

Vă așteptam cu drag! A très bientôt !