Premiul Vintilă Dongoroz al Uniunii Juristilor din Romania pe anul 2012

Premiul „Vintilă Dongoroz” al Uniunii Juriștilor din România pe anul 2012 a fost acordat lucrării NOUL CODUL PENAL COMENTAT ȘI ADNOTAT elaborată de un colectiv de cadre didactice care, cu excepția domnului prof.univ.dr Ilie Pascu, fac parte din Departamentul de Științe penale din cadrul Facultății de Drept a Universității Nicolae Titulescu din București.

Premiul a fost decernat miercuri, 19 decembrie 2012 la sediul Uniunii Juriștilor din România. Profesorii Universității Nicolae Titulescu premiați sunt: prof.univ.dr. Vasile Dobrinoiu, prof.univ.dr. Ioan Chiș, prof.univ.dr. Traian Dima, prof.univ.dr. Mihai Hotca, conf.univ.dr Costică Păun, conf.univ.dr. Mirela Gorunescu, conf.univ.dr. Norel Neagu, lect.univ.dr. Maxim Dobrinoiu, asist.univ. Mircea Sinescu.